Gra planszowa sposobem na nudę

Zmiana czasu z letniego na zimowy jeszcze bardziej wydłużyła, już wystarczająco długie, jesienne wieczory. Słońce nie rozpieszcza, za oknem szaro i deszczowo, pogoda coraz częściej zmusza do pozostania w domu. O ile my, dorośli, jakoś sobie z tym radzimy, o tyle nasze dzieci znacznie gorzej znoszą tą jesienną nudę. Postarajmy się więc zorganizować dziecku czas w domu na tyle ciekawie, aby nie skończyło się na przesiadywaniu przed telewizorem.

Zamiast telewizora zagrajmy w grę

planszowe gry przyrodniczeOczywiście zorganizowanie rodzinnego seansu filmowego, z popcornem i ulubionymi przekąskami, to równie dobry sposób na spędzenie długiego wieczoru. Jednak czas w domu można spędzić równie atrakcyjnie bez telewizora czy tabletu. Z pomocą przychodzą gry planszowe. Dopasowana do wieku dziecka gra, która swoją tematyką zainteresuje naszą pociechę, to świetna zabawa nawet na kilka godzin. Zaangażujmy się w rozgrywkę z dzieckiem, a z pewnością nasza pociecha nie będzie zawiedziona. Na przykład planszowe gry przyrodnicze w atrakcyjny sposób przedstawią kilkulatkowi świat roślin i zwierząt. O wiele łatwiej będzie mu przyswoić wiedzę na temat przyrody podczas ciekawej gry, niż suche informacje przekazywane przez nauczyciela w szkole. Dzieci najłatwiej uczą się poprzez zabawę, dlatego wiedza przekazywana w ten sposób zostaje naturalnie przyswajana. Planszowe gry przyrodnicze, równie dobrze jak inne gry tematyczne, pozwolą ciekawie spędzić czas z naszą pociechą, a jednocześnie utrwalić wiedzę szkolną. Planszówki to również świetny sposób na to, by pokazać dziecku, że nie zawsze się wygrywa, a przegrana nie jest tragedią. Ponieważ dzieci często mają z tym problem, warto zwrócić na to uwagę.

Ciekawa gra planszowa, atrakcyjna graficznie, często z rozbudowaną fabułą, to doskonały pomysł na jesienną nudę. Zorganizujmy prawdziwe rozgrywki, wybierając z dzieckiem inną grę na każdy dzień tygodnia. Zapewniając w ten sposób rozrywkę wszystkim zawodnikom, wspomagamy jednocześnie rozwój dziecka, a także pozwalamy mu na poszerzanie wiedzy i zdobywanie umiejętności społecznych.