Jak urządzić pokój dla dziecka?

Przygotowanie pokoju dla dziecka bywa trudnym zadaniem, szczególnie dla tych, którzy rodzicami zostają po raz pierwszy. Na szczęście wiele ciekawych stylizacji znajdziecie w internecie. Najważniejsze to znaleźć miejsce dla łóżeczka, komody, ewentualnie przewijaka.

Dziecko świetnie będzie się bawiło w namiocie

namiot tipi dla dzieciJeszcze większy problem pojawia się, kiedy maluch zaczyna chodzić, a zabawki w każdym kącie to chleb powszedni. Nawet najlepiej urządzony pokój staje się czasem jedną wielką przechowalnią zabawek. Nie oznacza to, że pokoju nie da się urządzić gustownie. Wykorzystajcie pojemniki na zabawki, które wyglądają ładnie, a poza tym są praktyczne, ponieważ po schowaniu zabawek bałagan znika. Kilkulatek z pewnością będzie lubił książki. Tytuły, które czytacie mu przed zaśnięciem, można na przykład odkładać na półki. Na ścianie ciekawie będzie wyglądał plakat albo napis. A na podłodze namiot. Mały domek dla dzieciaka to z pewnością dobry pomysł. Maluchy uwielbiają zabawy w namiotach. Robią w nich swoje małe bazy, układają w środku klocki albo opiekują się lalkami. Tego typu produkty mogą również świetnie uzupełnić wystrój pokoju. Szczególnie namiot tipi dla dzieci robi wrażenie i wygląda znakomicie. Praktyczna funkcja namiotów jest jeszcze jedna – jeśli szybko potrzebujecie pozbyć się bałaganu, leżące na podłodze zabawki, książeczki czy gry wrzucajcie do środka i zamknijcie wejście. Nic nie będzie widać, to pewne. Jak jeszcze możecie uzupełnić wnętrze dziecięcego pokoju? Jakaś ciekawa, nieszablonowa lampka nocna będzie udanym pomysłem, spełniając przy okazji funkcję dekoracji.

Oczywiście możliwości jest zdecydowanie więcej. Wykorzystać możecie choćby ramki ze zdjęciami albo lampki choinkowe, którymi można ozdobić wspomniany już namiot. Maskotka? Czemu nie. Na łóżku albo na półce też powinna się ladnie prezentować.