Maskotka z włóczki pięknie się prezentuje

Moja córka chodzi do zerówki w szkole. Wczoraj przyszła do domu i poprosiła mnie abyśmy udały się razem do pasmanterii. Okazuje się, że w szkole jest konkurs i w ciągu tygodnia każdy kto się zgłosi może przygotować maskotkę z włóczki. Maskotki będą licytowane na szkolnej aukcji w  trakcie imprezy andrzejkowej a pieniążki, które zostaną uzbierane zostaną przekazane dla biednych dzieci.

Córka szykuje maskotkę z włóczki

włóczki sklepMoja córka lubi angażować się w życie szkoły i bardzo często zgłasza się do różnych konkursów. Cieszę się, że jest taka wrażliwa i tak dobrze ją wychowaliśmy. Postanowiłam podjechać z nią do galerii. Tam znajduje się bardzo duża pasmanteria. Można w niej kupić wszystko co jest potrzebne do szycia i przygotowywania najróżniejszych prac. Włóczki sklep były w różnych kolorach i grubościach. Pani w sklepie dopytała się do czego włóczka jest nam potrzebna. Kiedy córka powiedziała, że chciałaby z niej zrobić maskotkę to pani doradziła, która będzie najlepsza do takiej pracy. W pasmanterii było także sporo ulotek jak można przygotować samodzielnie maskotkę. Pani wybrała prostą maskotkę, którą się łatwo robi i córka na pewno sobie z nią poradzi. Postanowiłam wziąć kilka ulotek do domu i sama również chciałam przygotować swoją maskotkę na aukcję. Powinno się dawać dzieciom dobry przykład i pokazywać także swoje zaangażowanie w takie akcje charytatywne.

Kiedy dojechałyśmy do domu od razu zaczęłyśmy pracować nad maskotkami. Córka super sobie radziła. Ja miałam trochę więcej zamieszania ale powoli dawałam radę. W ciągu dwóch dni skończyłyśmy nasze prace. Uważam, że prezentowały się bardzo ładnie. Byłam z nas dumna. Mąż także stwierdził, że wyglądają obłędnie i chyba sam je wylicytuje żeby te maskotki u nas zostały w domu.