Podparcie i ochrona stóp dziecka, czyli wybór obuwia ortopedycznego

Wiele osób uważa, że obuwie profilaktyczne i obuwie ortopedyczne dla dzieci to to samo. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że są to dwa różne rodzaje obuwia, które można kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych. W czasie rozwoju stóp dziecka buty profilaktyczne i ortopedyczne spełniają zupełnie inne funkcje.

Korygowanie wad stóp u dzieci za pomocą obuwia ortopedycznego

polecane obuwie ortopedyczne dla dzieciWarto wiedzieć, na czym polegają różnice i jakie wady stóp wymagają zastosowania butów ortopedycznych i profilaktycznych. Obuwie ortopedyczne jest obuwiem, które posiada specjalną konstrukcję. Celem takiego obuwia jest korygowanie zniekształceń stóp, które są odwracalne. Im szybciej zareagujemy na takie zniekształcenia, tym lepiej dla dziecka. Niektóre dzieci mają już utrwalone zniekształcenie stóp. Wtedy korekta jest praktycznie niemożliwa. Można jednak zapewnić dziecku odpowiednie podparcie takich stóp, a oprócz tego ochronić je. Z pewnością polecane obuwie ortopedyczne dla dzieci to bardzo dobre rozwiązanie – zazwyczaj stosowane jest ono z zalecenia lekarza neonatologa czy lekarza pediatry. Dzięki takiemu obuwiu dziecko nie tylko będzie czuć się lepiej, ale również zniekształcenia nie będą się pogłębiały wraz z upływem czasu. Oczywiście buciki ortopedyczne są droższe niż zwykłe buty dziecięce, ale warto w nie zainwestować. Nawet jeśli oznaczać to będzie częstą wymianę obuwia, bo jak wiadomo, stopy dziecka rosną bardzo szybko.

Obuwie ortopedyczne jest więc obuwiem specjalistycznym, obuwiem leczniczym, dzięki któremu dziecko będzie mogło odzyskać pełną sprawność w stopach, albo przynajmniej wada nie będzie się pogłębiać. Warto więc zadbać o przyszłość swojego dziecka i zapewnić mu jak najlepsze warunki do rozwoju – m.in. przez zakup obuwia ortopedycznego, które zapewni dziecku komfort poruszania się i zdrowe stopy.